rootcandy (6.x-1.x-dev) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Logout
he: התנתקות

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Content
he: תוכן

en: Create content
he: יצירת תוכן

en: Building
he: בניית האתר

en: Configuration
he: הגדרות

en: Users
he: משתמשים

en: Reports
he: דוחות

en: Help
he: עזרה

en: Go Back to Homepage
he: גלישה אל דף הבית

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Disable header
he: ניטרול כותרת עליונה

en: Disable dashboard
he: נטרול לוח הבקרה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Help box position
he: מיקום תיבת העזרה

en: Messages box position
he: מיקום תיבת ההודעות

en: Disable content on a dashboard
he: ניטרול התוכן בלוח הבקרה

en: Navigation
he: ניווט

en: Disable icons for main navigation
he: ניטרול הצלמיות בניווט הראשי

en: Set icons size for main navigation
he: קביעת גודל הצלמיות בניווט הראשי

en: Menu source by role
he: מקור תפריט לפי תפקיד

en: default navigation
he: ניווט ברירת המחדל

en: @role navigation
he: ניווט של @role

en: Select what should be displayed as the navigation menu for role @role.
he: קביעת תצורת הניווט הראשי עבור התפקיד @role.

en: Custom icons
he: צלמיות מותאמות אישית

en: Format: menu href|icon path (relative to drupal root) - one item per row. eg. admin/build|files/myicons/admin-build.png
he: תבנית: קישור תפריט|מיקום קובץ הצלמית (יחסית לספריית drupal הראשית) - רשומה אחת בכל שורה, למשל: admin/build|files/myicons/admin-build.png

en: Administration theme
he: עיצוב מסכי הניהול

en: Left sidebar
he: עמודה שמאלית

en: Right sidebar
he: עמודה ימנית

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Dashboard Left
he: לוח הבקרה מצד שמאל

en: Dashboard Right
he: לוח הבקרה מצד ימין

en: Glass (Default)
he: זכוכית (ברירת מחדל)

en: Cendra
he: אפר

en: Aquamarine
he: ירוק כחלחל

en: Belgian Chocolate
he: שוקולד בלגי

en: Bluemarine
he: כחול ים

en: Citrus Blast
he: פרי הדר

en: Cold Day
he: יום קר

en: Greenbeam
he: קרן אור ירוקה

en: Mediterrano
he: ים תיכוני

en: Mercury
he: כספית

en: Nocturnal
he: לילה

en: Olivia
he: זית

en: Pink Plastic
he: פלסטיק וורוד

en: Shiny Tomato
he: עגבנייה נוצצת

en: Teal Top
he: טורקיז

en: RootCandy Fixed
he: עיצוב קבוע

en: Administration theme - fixed width
he: עיצוב מסכי הניהול - אורך קבוע
