rootcandy (6.x-1.x-dev) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Logout
ar: الخروج

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Content
ar: مضمون

en: Create content
ar: إضافة مضمون

en: Building
ar: بناء

en: Configuration
ar: تجهيزات

en: Users
ar: مستخدمون

en: Reports
ar: تقارير

en: Help
ar: مساعده

en: Go Back to Homepage
ar: العودة الى الصفحة الرئيسية

en: Header
ar: الجزء الأعلى

en: Disable header
ar: إلغاء الجزء الأعلى

en: Disable dashboard
ar: إلغاء لوحة التحكم

en: Left
ar: يسار

en: Right
ar: يمين

en: Help box position
ar: موقع صندوق المساعدة

en: Messages box position
ar: موقع صندوق الرسائل

en: Disable content on a dashboard
ar: إلغاء الوصف في لوحة التحكم

en: Navigation
ar: لائحة التوجيه الرئيسيه

en: Disable icons for main navigation
ar: إلغاء الأيقونات في لائحة التوجيه الرئيسيه

en: Set icons size for main navigation
ar: تحديد حجم الأيقونات في لائحة التوجيه الرئيسيه

en: Menu source by role
ar: مصدر القائمة بواسطة وظيفة المستخدم

en: default navigation
ar: التوجيه الرئيسي

en: @role navigation
ar: التوجيه الرئيسي لدى @role

en: Select what should be displayed as the navigation menu for role @role.
ar: إختيار ما يجب عرضه لدى  @role

en: Custom icons
ar: أيقونات فرديه

en: Format: menu href|icon path (relative to drupal root) - one item per row. eg. admin/build|files/myicons/admin-build.png
ar: تصميم: menu href|icon path (نسبياً لدليل drupal) - عنوان واحد لكل صف، مثال admin/build|files/myicons/admin-build.png

en: Administration theme
ar: تصميم لوحة الإدارة

en: Left sidebar
ar: الخانة اليسارة

en: Right sidebar
ar: الخانة اليمينة

en: Footer
ar: الجزء الأدنى

en: Dashboard Left
ar: لوحة التحكم بالجهة اليسرى

en: Dashboard Right
ar: لوحة التحكم بالجهة اليمنى

en: Glass (Default)
ar: زجاجي (الرئيسي)

en: Cendra
ar: رمادي

en: Aquamarine
ar: زبرجدي

en: Belgian Chocolate
ar: شوكولا بلجيكي

en: Bluemarine
ar: أزرق البحر

en: Citrus Blast
ar: انفجار ليموني

en: Cold Day
ar: يوم بارد

en: Greenbeam
ar: شعاع أخضر

en: Mediterrano
ar: متوسطي

en: Mercury
ar: زئبق

en: Nocturnal
ar: ليلي

en: Olivia
ar: زيتوني

en: Pink Plastic
ar: بلاستيك قرنقلي

en: Shiny Tomato
ar: بندورة لامعة

en: Teal Top
ar: فيروزي

en: RootCandy Fixed
ar: RootCandy مثبت الشكل

en: Administration theme - fixed width
ar: تصميم لوحة الإدارة - عرض ثابت
